/Files/images/zvt_pz/ПЗ 1_page-0001.jpg/Files/images/zvt_pz/ПЗ 2_page-0001.jpg /Files/images/zvt_pz/ПЗ 3_page-0001.jpg/Files/images/zvt_pz/ПЗ 4_page-0001.jpg /Files/images/zvt_pz/ПЗ 5_page-0001.jpg /Files/images/zvt_pz/ПЗ 6_page-0001.jpg


Звіт про роботу Охтирського міського центру позашкільної освіти-Мала академія наук учнівської молоді у 2019-2020 навчальному році.

I. Діяльність закладу позашкільної освіти:

1.Кадрове забезпечення.

У ОМЦПО-МАН збережено кількість педагогічних ставок. У 2019-2020 навчальному році у закладі 42,86 педагогічних ставок. Фактів скорочення ставок немає.

З метою підвищення фахової компетентності адміністративно-методичного складу ОМЦПО-МАН у закладі затверджено перспективний план атестації та курсової перепідготовки педагогічних працівників закладу позашкільної освіти на 2019-2023 роки. У 2019-2020 навчальному році курсову перепідготовку пройшло 28 педагогічних працівників.

З метою заохочення 4 педагога отримували надбавки у розмірі 10% до посадового окладу за отримання звання «Народний художній колектив» та «Зразковий художній колектив», 1 – 20% за звання «Заслужений артист України» та 2 педагоги отримували доплату 10% за звання «керівник гуртка-методист». У 2019-2020 навчальному році 3 педагога нагороджено грамотами відділу освіти Охтирської міської ради, 3 педагога – грамотами міського голови, 2 педагога – грамотами Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, 1 педагог нагороджений подякою НЕНЦ. 1 керівник гуртка отримав спортивний розряд «Кандидат у майстри спорту України».

У 2019-2020 навчальному році за наслідками атестації 1 методисту встановлено вищу кваліфікаційну категорію, 1 – І кваліфікаційну категорію та 1 – підтверджено І кваліфікаційну категорію.

Педагоги є постійними учасниками та призерами конкурсів педагогічної майстерності різних рівнів. У 2019-2020 навчальному році 4 педагога закладу стали переможцями та лауреатами обласних та Всеукраїнських конкурсів творчої майстерності («Виховати особистість» - перемога; конкурс рукописних методичних матеріалів (2 переможці), «Джерело творчості» - ІІ місце).Педагоги брали участь у 2 конференціях та 16 вебінарах з отриманням сертифікатів.

2. Контингент вихованців.

У 2019-2020 навчальному році збережено мережа гуртків у ОМЦПО-МАН, кількість дітей, які охоплені навчання у гуртках залишається стабільною. У 2020 році організовано роботу 113 гуртків, у яких навчається 2280 вихованців, з них:

- 160 дітей дошкільного віку ( 17% від загальної кількості дітей 4-5 років );

- 2120 – діти шкільного віку (44% від кількості дітей шкільного віку), з них 32 дитини з інших територіальних одиниць.

11 дітей з особливими освітніми потребами залучено до занять у гуртках закладу позашкільної освіти.

В порівнянні з 2018 роком збільшено гуртки дослідницько-експериментального напряму (з 16 гуртків до 24 гуртків).

II. Фінансове забезпечення закладу позашкільної освіти.

Заплановано видатків на 2020 рік 5832502,00 грн. (+ 1084297,00 грн. ніж у 2019 році), з них по КПК 0611090 -5737050,00 грн. по КПК 0613140- 95452,00 грн.

Заборгованість по заробітній платі відсутня.

Вартість утримання одного вихованця в рік становила 2516,25 грн.

ІІІ. Удосконалення матеріально-технічної бази закладу позашкільної освіти.

У 2019-2020 навчальному році здійснено поточний ремонт фасаду основного приміщення закладу позашкільної освіти (пров. Юріївський,10) та встановлено лічильнику обліку теплової енергії у приміщеннях закладу позашкільної освіти (пров. Юріївський, 10, вул.. Перемоги, 5-а). Для занять гуртків придбано музичну апаратуру.

IV. Участь в обласних соціально-освітніх проектах «Голос крові: ми – Українці», «Кожна дитина має право».

У рамках реалізації обласних соціально-освітнього національно-патріотичного проєкту «Голос крові: ми – українці» та «Кожна дитина має право» вихованці закладу взяли участь у 11 заходах, та здобули 24 перемоги.

Педагогами були проведені День позашкільника, тиждень позашкільної освіти, квест до Дня знань «Країна позашкілля», селфі-марафон.

V. Співпраця із закладами дошкільної, загальної середньої освіти, вищої освіти.

На базах закладів дошкільної освіти «Сонечко», «Росинка», «Казка», ЦРД «Калинка», закладів загальної середньої освіти у 2019-2020 навчальному році функціонувало 65 гуртків.

Заклад співпрацює з бібліотеками міста, Гетьманським національно-природничим парком (реалізація спільних проєктів «Опале листя. Користь чи шкода?», «Непотрібним речам друге життя», участь у акціях «Збережемо первоцвіти», «Підгодуй пташку взимку», «Замість ялинки – букет», фестивалі біологічних колекцій, семінарі-навчанні «Сучасні системи органічного світу» (спільно з Сумським Державним педагогічним університетом ім. А.С.Макаренка), міським центром комплексної реабілітації дітей з інвалідністю ( реалізація спільного проєкту «Здійснимо мрію разом!»).

VI. Освітня діяльність:

1. Рівень програмного забезпечення.

Програмне забезпечення закладу позашкільної освіти включає в себе Типові навчальні програми з позашкільної освіти, рекомендовані Міністерством освіти і науки України, навчальні програми, затверджені Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, відділом освіти Охтирської міської ради. Типовими навчальними програмами з позашкільної освіти, рекомендованими Міністерством освіти і науки України у 45 гуртках. За програмами з позашкільної освіти, затвердженими Департаментом освіти і науки Сумської ОДА – 23 гуртка, за навчальними програмами, розробленими педагогами закладу та затвердженими відділом освіти Охтирської міської ради - 45 гуртків.

2. Організація освітнього процесу за дистанційною формою навчання (створення умов, рівень підготовки педагога, результативність).

Робота під час карантину була зосереджена на особистому професійному зростанні керівників гуртків, методистів, для організації творчого розвитку, успішної освітньої та конкурсної діяльності учнівської молоді міста.

Організаційно-педагогічна та організаційна діяльність педагогів, яка здійснювалася з 12.03 до 04.05 2020 року дала можливість напрацювати значну методичну базу для проведення онлайн-занять з вихованцями за усіма видами позашкільної освіти. Було розроблено майстер-класи, творчі майстерні, виховні заходи, роздаткові матеріали для заняття гуртків, запропоновані авторські мистецькі ідеї з виготовлення великодніх прикрас для прикрашання оселі, онлайн-заняття тавідео-заняття, відео-презентації, віртуальні екскурсії, вікторини, програми курсів за вибором та гуртків для літньої оздоровчої кампанії, завдання для розвитку та навчання вихованців під час карантину, рекомендації для використання відео-ресурсів для засвоєння навчальних програм. Педагоги напрацювали методичний матеріал для участі в обласному конкурсі рукописних методичних матеріалів для закладів позашкільної освіти та долучилися до творчої групи Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитої молоді щодо розробки матеріалів з дистанційної форми навчання в закладах позашкільної освіти України, висвітлювали свою роботу на ТРК «Охтирка», ЗМІ міста.

Керівники гуртків та методисти активно брали участь у освітніх вебінарах та онлайн-зустрічах з метою ознайомлення з методами та методиками організації різних форм дистанційної освіти на освітніх платформах «На урок»,«Всеосвіта», «Едера», Малої академії наук України, «Прометеус».

У цей період для вихованців гуртків ОМЦПО-МАН були запропоновані цікаві онлайн-зустрічі, челенжі, конкурси, виставки-галереї, вікторини, творчі та дослідницькі проєкти. Серед них: челенжі- «Великоднє свято», «Ніхто не забутий»,«Спорт у моєму житті»; конкурси - «Караокена дивані»,малюнку «Всесвіт очима дітей»;екологічний марафонДо Всесвітнього Дня Землі та Дня Довкілля; вікторини- «Історія українського козацтва», «У світі техніки та науки»; технічна галерея «Чудова десятка», виставка «Космічні фантазії», флешмоб до Дня матері.

Вихованці закладу успішно працювали і над реалізацією дослідницьких проєктів. Сере них - «Вчителі та учні беруть участь в екологічному моніторингу Антарктиди»,«Цвітуть сади», «Атлас хмар Охтирки» в рамках Всеукраїнського проєкту «GLOBE. Атлас хмар України», «Мій внесок у музейну справу», «Географічний марафон», результати участі в яких представлені в обласних та всеукраїнських, міжнародних конкурсах.У закладі проходив тиждень психології онлайн. Вихованці взяли участь у флешмобі «Колір моєї душі».

Вихованці та педагоги закладу узяли участь у 2 обласних(1 перемога), 15 всеукраїнських (49 перемог) та 5 міжнародних (27 перемог) онлайн-конкурсах, 2 конференціях.

Юні науковці проходили дистанційне опанування інтерактивного курсу з прав людини та основ законодавства України (за сприяння Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги) на Всеукраїнській навчально-дискусійній платформі «Знаю! Вмію! Розумію!», що проводить мережа місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та партнерські громадські організації.

Відповідно до Листа Міністерства освіти і науки України№ 6/604-20 від 30.04.2020 «Про особливості організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти під час карантину» з 4 травня 2020 року ОМЦПО-МАН проводилося дистанційне навчання, яке забезпечило виконання навчальних планів та програм. З діяльністю закладу у період карантину можна познайомитися на сайті закладу, у мережі Фейсбук, каналі YOU TUBE,на сайтах Охтирської міської ради та відділу освіти Охтирської міської ради.

3. Кількість дитячих колективів, які мають звання «Зразковий», «Народний».

У закладі функціонує три зразкові дитячі колективи: «Вишивка», «Юність», «Сувенір» та один Народний дитячий оркестр духових інструментів.

4. Кількість вихованців, які навчаються у обласних профільних школах (флористики та фітодизайну, народних ремесел, фізико-математичній, історичній).

У обласній школі народних ремесел навчалися та отримали свідоцтва про закінчення 4 вихованки гуртка «Народна творчість». 2 вихованки гуртка «Флористика» отримали свідоцтва у обласній школі флористики та фітодизайну, у Всеукраїнській природничій школі навчалися 2 юних науковці гуртка «Географ-науковець», 1 вихованка отримала свідоцтво про закінчення школи та виборола право узяти участь у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, 1 переведений на другий навчальний рік.

VII. Методична робота:

1. Розроблення навчальних програм, навчально-методичних матеріалів з питань організації освітньої діяльності в ЗПО.

Педагогами ОМЦПО-МАН проводиться робота щодо розроблення навчальних програм, навчально-методичних матеріалів з питань організації освітньої діяльності в ЗПО.

У 2019-2020 навчальному році було розроблено 6 навчальних програм з позашкільної освіти гуртків, затверджені наказом відділу освіти Охтирської міської ради від 06.09.2019 № 299 та 2 методичні комплекси елективних курсів за вибором з німецької та англійської мови, які подані на І етап (обласний) Всеукраїнського конкурсу рукописних методичних матеріалів.

2. Узагальнення перспективного педагогічного досвіду педагогів ЗПО.

Узагальнено досвід роботи 2 керівників гуртків ОМЦПО-МАН у формі збірок, буклетів та презентацій.

VIII. Організаційно-масова робота.

1. Проведення заходів за напрямами позашкільної освіти для дітей та учнівської молоді.

Протягом навчального року в ОМЦПО-МАН було проведено 31 міський захід (серед них: І етап всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робі учнів-членів МАН, міський етап обласного конкурсу літерної творчості «Проба пера», міські показові запуски вільно літаючих моделей літаків, відкритий чемпіонат ОМЦПО-МАН з ракето модельного спорту, показові виступи велосипедистів у рамках міських заходів до Дня фізичної культури і спорту, міських відкриті змагання зі спортивного орієнтування «Нитка Аріадни -2019», Проведення одноденних велопоходів (10 велопоходів протягом року, з них 3 – в рамках реалізації спільного проєкту закладу позашкільної освіти та Охтирського місцевого центру з надання БВПД «Правововий хаб VIVAT LEX» з проведенням інформування та анкетування сільських жителів про систему БПД), мистецькі та художні виставкитощо).

2. Участь у заходах обласного, всеукраїнського, міжнародного рівнів(назви заходів, кількість учасників, результативність.

У 2019-2020 навчальному році 51 перемогу здобули вихованці ОМЦПО-МАН у міських, 45 в обласних, 129 у всеукраїнських, 36 міжнародних конкурсах, конференціях, змаганнях, виставках, фестивалях.

IX. Діяльність педагогічних колективів щодо популяризації позашкільної освіти.

1. Інформаційне наповнення та оновлення сайту.

Сайт закладу представлено розділами: інформація про заклад, публічна інформація, корисні посилання, робота за напрямами, психологічний супровід, виховуємо патріотів, навчально - методична робота. У розділі інформація про заклад міститься інформація про контакти, педагогічний колектив, умови зарахування до гуртків. Розділ публічна інформація містить данні про Статут, фінансову діяльність, закупівлі, мережу гуртків, звітність закладу. У розділі робота за напрямами міститься презентація роботи напрямів, за якими працює заклад. Робота психологічної служби представлена у розділі психологічний супровід. Розділ виховуємо патріотів демонструє роботу закладу з національно-патріотичного виховання. У розділі навчально- методична робота представлена проєктна діяльність закладу,містить відомості про програмно- методичне забезпечення,робочий навчальний план, показники участі у конкурсах різних рівнів.

У 2020 році сайт доповнено розділом «Спілкуємося, розвиваємося, вчимося дистанційно» у якому представлено методичні матеріали для організації дистанційного навчання у гуртках закладу.

Постійно оновлюється блок новин. На головній сторінці презентуються перемоги та досягнення вихованців та педагогів закладу.

2. Проведення днів відкритих дверей, тижнів позашкільної освіти, Дня позашкільника Сумщини.

У вересні, традиційно, заклад з метою популяризації позашкільної освіти проводить дні відкритих дверей, тиждень та місячник позашкільної освіти, День позашкільника Сумщини. У 2019-2020 навчальному році в рамках місячника позашкільника ОМЦПО-МАН було проведено та оприлюднено у ЗМІ, на сайтах та мережі інтернет 31 захід, до якого було залучень більше 3500 тис.дітей міста Охтирка.

Кiлькiсть переглядiв: 1031

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.